Prepius

Сергій Шкляр: приватні виконавці демонструють реальні результати роботи

Запроваджений в Україні інститут приватного виконання судових рішень демонструє перші результати – приватні виконавці створили конкуренцію на ринку та ефективно стягують борги. Про це заявив заступник Міністра юстиції з питань виконавчої служби Сергій Шкляр.

За його словами, в усіх регіонах України працює 111 приватних виконавців. До них стягувачі можуть звертатися з усіх питань, окрім питань виселення та вселення фізичних осіб, рішень про конфіскацію майна, відібрання і передачу дитини, рішень, за якими стягувачами є держава, державні органи, рішень адміністративних судів та Європейського суду з прав людини та низки інших. «Станом на кінець 2017 року приватними виконавцями закінчено виконання 83% документів, які перебували у них в роботі. Це говорить про те, що приватні виконавці націлені на реальні результати щодо успішного виконання судових рішень», - підкреслив Сергій Шкляр. Він додав: цього року Мін'юст очікує ще кращих показників в роботі приватних виконавців, адже у 2018 році їхня кількість повинна суттєво збільшитися. «Міністерство юстиції поставило перед собою завдання надати можливість скласти іспит в 2018 році не менше ніж 800 особам. У нас вже створені постійні Дисциплінарна та Кваліфікаційна комісії, іспити проводяться регулярно, тож запрошуємо усіх охочих долучитися до цієї професії.

Міф щодо того, що пройти відбір надто складно або навіть неможливо – безпідставний. Іспит на право стати приватним виконавцем вже пройшли 359 осіб. 151 кандидат, або 42%, успішно його склали. Це - доволі високий показник. Наголошую: фахово підготовлені, професійні кандидати  успішно складають іспит і приступають до роботи. За процесом відбору постійно стежать наші міжнародні партнери та донори - проект «Нове Правосуддя» агенції USAID та проект ЄС «ПРАВО-Justice», - наголосив Сергій Шкляр.

Заступник Міністра нагадав, що для того, щоб стати приватним виконавцем, громадянин України повинен досягти 25 років, мати вищу юридичну освіту не нижче другого рівня і стаж роботи в галузі права не менше двох років. Усі кандидати мають обов’язково пройти курс навчання та скласти кваліфікаційний іспит, питання якого розроблені міжнародними партнерами Мін‘юсту.

Також до кандидатів висувається вимога щодо проходження стажування, втім від нього звільнені особи, які мають стаж роботи державного чи приватного виконавця, адвоката, нотаріуса, арбітражного керуючого не менше одного року або помічника приватного виконавця не менше двох років.

Усі, хто успішно склали іспит, отримують посвідчення приватного виконавця. Щоб почати працювати, слід застрахувати свою діяльність та обладнати офіс відповідно до вимог.