Prepius

Мін'юст запустить рекламу професії приватного виконавця судових рішень

Міністерство юстиції проведе рекламну кампанію для популяризації професії приватних виконавців і якнайшвидшого появи конкуренції державним виконавцям.

Про це міністр юстиції Павло Петренко заявив в інтерв'ю Інтерфакс-Україна, передає БізнесЦензор.

"Прийняли рішення робити рекламну кампанію - запрошувати юристів, так як виявилося, що вони більш консервативно придивляються до цієї професії ... Я дуже хотів би, щоб в наступному році з'явилося 1 000 приватних виконавців, тоді вони б склали серйозну конкуренцію державним виконавцям", - сказав Петренко.

За словами міністра, згідно з попереднім планом передбачалося, що вже до кінця поточного року на ринку з'являться понад 200 активно працюють приватних виконавців у порівнянні з близько 4000 державних, однак поки їх кількість майже вдвічі менше.

"Це добра воля претендентів йти на іспити, так що поки маємо трохи більше 115-120 приватних виконавців, які успішно склали іспити і отримали доступ до професії", - констатував міністр.

Петренко уточнив, що Мін'юст почав набір в цю професію з початку цього року, і на навчання та проходження стажування заявилося понад 1,1 тис. Осіб: юристи, адвокати, арбітражні керуючі, особи, які раніше працювали в системі державної виконавчої служби.

"Якщо дивитися по географії, то в кожній області вже є більше або менше приватних виконавців. У містах-мільйонниках їх більше, що логічно, так як вони мають більше можливостей для отримання роботи і виконання судових рішень", - розповів глава Мін'юсту.

Петренко зазначив, що зараз оцінювати ефективність приватних виконавців ще рано, тому що фактично вони почали виконувати судові рішення з вересня. У той же час було проведено аналіз роботи приватних виконавців у Львові, який показав, що швидкість виконання судового рішення в середньому становить до двох тижнів - в кілька разів швидше, ніж працюють державні виконавці.

"Якби з'явилося хоча б 1000-1200 приватних виконавців, це б сформувало відповідний конкурентний ринок по всій країні.Я розраховую, що перші приватні виконавці, які ризикнули і почнуть зараз показувати результат, стануть прикладом для інших і продемонструють, що в цю професію приходити вигідно ", - сказав глава Мін'юсту.

Як повідомлялося, банки, що працюють в сфері роздрібного кредитування, розраховують за допомогою приватних виконавців прискорити стягнення боргів фізосіб по вже прийнятим на користь банків рішень судів.