Prepius

Зміни до законодавства у сфері державної реєстрації

З 28.08.2018 року набрали чинності зміни у законодавстві в сфері державної реєстрації, внесені Законом України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо створення економічних передумов для посилення захисту права дитини на належне утримання” від 03.07.2018 №2475 -VIII.

Відтепер, нотаріуси, органи, що здійснюють реєстрацію, державні реєстратори, у випадках, передбачених законодавством, перевірятимуть відомості щодо заявників у Єдиному реєстрі боржників. У разі наявності записів у такому реєстрі державні реєстратори, нотаріуси зобов’язані відмовити у вчиненні реєстраційних дій та в день звернення боржника повідомити зазначений у Єдиному реєстрі боржників орган державної виконавчої служби або приватного виконавця.

Зокрема, документом передбачено такі зміни:

у Законі України “Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень” (Відомості Верховної Ради України, 2016 р., № 1, ст. 9, № 30, ст. 542, № 47, ст. 800):

1) частину третю статті 10 доповнено пунктом 9-1 такого змісту:

“9-1) надає в установленому порядку та у випадках, передбачених Законом України “Про виконавче провадження”, інформацію органу державної виконавчої служби або приватному виконавцю”;

2) у статті 24:

пункт 12 частини першої викладено в такій редакції:

“12) заявник звернувся із заявою про державну реєстрацію права власності щодо майна, що відповідно до поданих для такої реєстрації документів відчужено особою, яка на момент проведення такої реєстрації внесена до Єдиного реєстру боржників, зокрема за виконавчими провадженнями про стягнення аліментів за наявності заборгованості з відповідних платежів понад три місяці”;

абзац третій частини другої виключено.

В свою чергу, у Законі України “Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань” (Відомості Верховної Ради України, 2016 р., № 2, ст. 17, № 47, ст. 800; 2018 р., № 13, ст. 69):

1) частину другу статті 6 доповнено пунктом 6-1 такого змісту:

“6-1) надає в установленому порядку та у випадках, передбачених Законом України “Про виконавче провадження”, інформацію органу державної виконавчої служби або приватному виконавцю”;

2) частину першу статті 28 доповнити пунктом 3-1 такого змісту:

“3-1) заяву про державну реєстрацію змін до відомостей Єдиного державного реєстру, пов’язаних із зміною засновників (учасників) юридичної особи у зв’язку із зміною частки засновника (учасника) у статутному (складеному) капіталі (пайовому фонді) юридичної особи, подано щодо засновника (учасника), який на момент подання заяви внесений до Єдиного реєстру боржників, зокрема за виконавчими провадженнями про стягнення аліментів за наявності заборгованості з відповідних платежів понад три місяці, крім випадку збільшення розміру такої частки”.