Prepius

Виконавче провадження продовжують реформувати. Авансовий внесок можуть зменшити

Оприлюднено текст урядового законопроекту № 8198 відносного примусового виконання судових рішень та рішень інших органів, який був зареєстрований у Парламенті 26 березня.

Зокрема, Кабмін пропонує не вказувати реєстраційний номер облікової картки платника податків або серію та номер паспорта в постановах у справах про адміністративні правопорушення, які виносяться на місці вчинення правопорушення або без участі особи.

Крім того, змінюється порядок сплати авансового внеску при пред'явленні виконавчого документа до виконання. Стягувачу більше не потрібно буде разом із заявою про відкриття виконавчого провадження подавати документ, що підтверджує сплату авансового внеску. Доказом сплати послужить надходження коштів на відповідний рахунок органу ДВС, приватного виконавця.

Крім того, запропоновано зменшити максимальний розмір авансового внеску, прив'язавши його до прожиткового мінімуму (зараз - не повинен перевищувати 10 МЗП). Пред'являючи виконавчий документ до виконання стягувач сплатить авансовий внесок в розмірі 2% суми, що підлягає стягненню, але не більше двох розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб. А за рішенням немайнового характеру, рішення про передачу предметів, зазначених у виконавчому документі, і рішенням про забезпечення позову - в розмірі одного прожиткового мінімуму з боржника - фізичної особи і двох розмірів прожиткового мінімуму з юридичної особи.

Розширюється перелік категорій осіб, які звільняються від сплати авансового внеску. Зокрема, від сплати авансового внеску пропонується звільнити органи місцевого самоврядування, органи та особи, уповноважені законодавством видавати виконавчі документи.

При цьому встановлюється, що стягувач додає до заяви про примусове виконання рішення копії документів, що підтверджують звільнення від сплати авансового внеску.

Виконавчий збір державні виконавців запропоновано стягувати в розмірі 10% суми, що підлягає примусовому стягненню, поверненню або вартості майна боржника, що підлягає передачі стягувачу за виконавчим документом (зараз - стягнутої і переданого відповідно). Солідарні боржники несуть солідарну обов'язок зі сплати виконавчого збору.

Крім того, пропонується вдосконалити деякі питання організації діяльності приватного виконавця. Так, приватному виконавцю нададуть право виконувати постанову про стягнення основного винагороди в тому випадку, коли його стягнуто під час примусового виконання рішення.

Проект Закону був розроблений Мін'юстом. Очікується, що його прийняття забезпечить належне виконання судових рішень та рішень інших органів.

Джерело: ЮРЛИГА