Prepius

Приватні виконавці зможуть залучати поліцію для примусового виконання рішень

Затверджено Порядок взаємодії Міністерства внутрішніх справ, Національної поліції і органів і осіб, які здійснюють примусове виконання судових рішень та рішень інших органів.

Цей Порядок визначає механізм взаємодії МВС, Нацполіціі з державними, приватними виконавцями при примусовому виконанні рішень судів та інших органів.

Зазначені органи будуть інформаційно взаємодіяти з допомогою:

- автоматизованої системи виконавчого провадження;

- Єдиного державного реєстру МВС;

- єдиної інформаційної системи МВС;

- інформаційного порталу Нацполіціі.

До введення в дію цих систем правоохоронні органи обмінюються документами з виконавцями за допомогою поштового зв'язку.

Мін'юст спільно з Міністерством внутрішніх справ визначать формат, структуру даних обміну, форму журналу їх обліку, параметри, вимоги щодо захисту інформації та терміни впровадження програмного забезпечення.

Також передбачено, що державні і приватні виконавці можуть залучати поліцейських для забезпечення громадської безпеки та порядку, запобігання, припинення кримінальних та адміністративних правопорушень, вживання заходів, спрямованих на усунення загроз життю і здоров'ю, які виникли під час проведення виконавчих дій.

Так, залучити поліцейських можна у випадках:

- примусового проникнення виконавця в житло або інше володіння фізичної особи;

- виконання постанови державного, приватного виконавця про розшук ТЗ боржника;

- примусового виселення боржника;

- примусового вселення стягувача;

- усунення перешкод в користуванні приміщенням (житлом).

Виконавець залучає поліцейських на основі мотивованої постанови, яка направляється керівникам відповідних підрозділів поліції за місцем проведення виконавчої дії. Виконавець направляє його не пізніше, ніж за три дні до проведення виконавчої дії.

Таку постанову повинно містити інформацію про час і місце проведення виконавчих дій, а також опис і мотивовану підставу обставин, що зумовили необхідність залучення поліцейських.

Керівник підрозділу поліції не пізніше наступного робочого дня після отримання постанови письмово повідомляє виконавця про прийняте рішення.

Передбачено, що керівник може відмовити в залученні поліцейських в разі залучення особового складу до припинення групового порушення громадську (громадської) безпеки і порядку або масових заходів, а також для подолання наслідків аварій або інших НС.

У разі необхідності негайного залучення поліцейських, виконавець звертається до чергової частини органу поліції.

Крім того, встановлено порядок взаємодії правоохоронних органів з державними виконавцями щодо тимчасового обмеження боржника у праві:

- керування ТЗ;

- користування вогнепальною мисливською, пневматичною і охолощену зброєю, пристроями вітчизняного виробництва для відстрілу патронів, споряджених гумовими чи аналогічними за своїми властивостями метальними снарядами несмертельної дії.

Відповідний Порядок затверджено наказом МВС та Мін'юсту від 20 січня 2018 року № 64/261/5, який вступить в силу з дня його опублікування.

Відповідно втратить чинність Інструкція 2002 року.

http://search.ligazakon.ua/l_doc2.nsf/link1/RE31592.html